۷۵۰۰ تن کلزا در مازندران خریداری شد
۷۵۰۰ تن کلزا در مازندران خریداری شد
سرپرست غله و خدمات بازرگانی مازندران از خرید بیش از هفت هزار و ۵۰۰ تن کلزا به ارزش بیش از ۳۲۷ میلیارد ریال از کشاورزان استان خبر داد.

بهرام نجفی اظهار داشت: از ابتدای فصل خرید دانه روغنی کلزا تاکنون هفت هزار و ۵۰۰ تن کلزا به ارزش ۳۲۷ میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال تحویل مراکز خرید تضمینی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران شد.

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با بیان این مطلب اظهار داشت: تاکنون ۱۲ میلیارد و ۱۰۳ میلیون ریال از مطالبات کشاورزانی که کلزای خود را تحویل مراکز خرید دادند به حساب آنها واریز شد و مابقی پرداخت به کشاورزان نیز با توجه به ثبت اطلاعات محموله‌های دریافتی در سامانه جامع گسترش فن آوری نوین خرید تضمینی صورت می‌پذیرد.

نجفی به تعداد مراکز خرید اشاره کرد و گفت: این میزان خرید توسط ۱۲ مرکز از ۱۹ مرکز راه اندازی شده جهت انجام مطلوب فرآیند خرید تضمینی دانه روغنی کلزا انجام گرفت.

وی افزود: با تمهیدات اتخاذ شده ۱۹ مرکز خرید در شهرستان‌های گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندرود، ساری، قائمشهر، جویبار، سیمرغ، بابلسر، آمل و نور، تجهیز شده اند تا عملیات خرید تضمینی کلزا از کشاورزان مازندرانی در این مراکز صورت پذیرد.

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران به قیمت خرید دانه روغنی کلزا اشاره کرد و گفت: قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا با ۲ درصد ناخالصی و ۱۰ درصد رطوبت ۴۶ هزار و ۶۰۲ ریال است و به ازای هر درصد افت رطوبتی بالای ۱۰ درصد، افت ناخالص بالای دو درصد به نسبت از وزن محصول کلزا تحویلی کسر و بهای آن محاسبه و پرداخت خواهد شد.

بهرام نجفی با اشاره به اینکه خرید دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری تنها از طریق سامانه انجام خواهد شد اظهار داشت: کشاورزانی که در سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت نام نکردند هرچه زودتر با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستانها نسبت به ثبت سطح زیر کشت کلزای خود اقدام کنند.

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران تاکید کرد: در سالجاری هیچ خرید تضمینی کلزا از کشاورزانی که در سامانه مذکور ثبت نام نکرده اند انجام نخواهد شد.

بیشتر بخوانید :

گردشگری مازندران زیرتیغ ویروس کرونا

سالی پرآب برای کشاورزی شمال

ملت ایران در آزمون کرونا خوش درخشید