۷۲ شعبه اخذ رأی برای فریدونکنار در نظر گرفته شد
۷۲ شعبه اخذ رأی برای فریدونکنار در نظر گرفته شد
فرماندار فریدونکنار گفت که شهروندان ساکن این شهرستان روز ۲۸ خرداد در ۷۲ شعبه اخذ رأی که پیش‌بینی شده می‌توانند آراء خود را به صندوق بیندازند.
محمدمهدی نصیری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان این که شعب اخذ رأی در فریدونکنار نسبت به دوره پیشین انتخابات افزایش یافت، افزود : تعداد شعب اخذ رأی این شهرستان در دوره گذشته ۶۹ شعبه بود که امسال به ۷۲ شعبه افزایش یافته است.
وی گفت که از مجموع شعبات در نظر گرفته شده ۴۱ شعبه اخذ رأی ثابت شهری، یک شعبه سیار شهری برای مراکزی مانند بیمارستان‌ها و ۳۰ شعبه اخذ رأی نیز در روستاها مستقر خواهد شد.
نماینده عالی دولت در فریدونکنار درباره تعداد نامزدهای شورای شهر فریدونکنار هم گفت: برای انتخابات شورای ششم شهر فریدونکنار ابتدا ۳۹ نفر نام‌نویسی کرده بودند که با انصراف ۲ نفر از آن‌ها تعداد نامزدهای اولیه به ۳۷ نفر رسید و در نهایت پس از بررسی صلاحیت نامزدها ۲۵ نفر در این رقابت انتخاباتی برای حضور در شورای پنج نفره فریدونکنار باقی ماندند.
به گفته این مسئول ، تعداد نامزدهای شورای روستایی فریدونکنار نیز با توجه به در حال بررسی بودن اعتراض برخی نامزدهایی که صلاحیت‌شان احراز نشد ، تا ۲ روز آینده اعلام خواهد شد.
نصیری با تأکید بر ضرورت حضور حداکثری در انتخابات ۲۸ خرداد خاطرنشان کرد: حدود ۴۴ هزار نفر در این شهرستان برای شرکت در انتخابات واجد شرایط هستند که امیدواریم روز ۲۸ خرداد همه اقشار مردم پای صندوق‌های رأی حاضر شوند و نقش خود در تعیین سرنوشت سیاسی و مدیریتی شهر و کشور را ایفا کنند.
شهرستان فریدونکنار دارای یک شهر و دو بخش مرکزی و دهفری است.
ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری جمعه ۲۸ خرداد برگزار می‌شود.