۱۶۰ مرکز توسعه بوم گردی در روستاهای مازندران شناسایی شد
۱۶۰ مرکز توسعه بوم گردی در روستاهای مازندران شناسایی شد
استاندار مازندران با اشاره به شناسایی جاذبه‌های بکر استان برای تفرج گردشگران داخلی و خارجی، گفت: تاکنون ۱۶۰ مرکز توسعه بوم گردی در روستاهای مازندران شناسایی شد.

احمد حسین زادگان

با اشاره به پایان فعالیت چهار ساله نمایندگان مجلس دهم در استان، اظهار داشت: اقدامات خوبی با همکاری ۱۲ نماینده مردم مازندران در مجلس در چهار سال اخیر صورت گرفته و امیدواریم با حضور نمایندگان جدید مردم در خانه ملت بتوانیم قطار توسعه استان را شتابان به جلو هدایت کنیم.

وی با اشاره به استیجاری بودن جایگاه‌ها و مسئولیت‌ها در جمهوری اسلامی ایران، افزود: مهم ترین شاخصه یک مدیر در نظام اسلامی باید این باشد که در دوران مدیریتش منشا خدمات خیر و خدمت بی منت باشد. همه مدیران سابق در استان و کشور، کوهی از تجارب بودند و باید در قالب مشاوران اجرایی و کاربردی در تصمیم‌گیری کلان توسعه ای استان از آان بهره گیری کرد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه هدف مشترک همه مسئولان اجرایی، امنیتی، تقنینی و قضایی استان حول محور توسعه متوازن طراحی شده است، افزود: باید بتوانیم با حل موضوعات سلیقه ای، توسعه اقتصادی متوازن را در مازندران طراحی و تدوین کنیم.

وی با بیان اینکه مازندران استان گردشگری و مسیر تردد زائران امام هشتم شیعیان است و جاذبه‌های بکر گردشگری و دریای مازندران سبب شده تا همه ایام سال میزبان گردشگران باشد، گفت: این استان با ارائه خدمات ملی متاسفانه همچنان از اعتبارات استانی استفاده می‌کند که این اعتبارات تکافوی نیازهای استان برای توسعه و رفع عقب ماندگی نیست.

حسین زادگان با اشاره به اینکه اعتبارات دولتی تخصیصی سالانه کفاف تکمیل همه پروژه‌ها و خواسته‌های مردمی را در شهرها و روستاهای استان را نمی‌دهد، یادآور شد: باید با ترغیب سرمایه‌گذار بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری در استان بتوانیم مازندران توسعه یافته و پیشرفته را در مازندران اجرایی کنیم.

وی با بیان اینکه دریا یکی از محورهای توسعه استان در حوزه صنعت گردشگری و شیلاتی است، افزود: هنوز نتوانستیم از این ظرفیت برای توسعه سرمایه‌گذاری و جلب و جذب توریسم و گردشگر بهره‌مند شویم. استفاده از اتحادیه منطقه ای اوراسیا و تلاش برای اجرایی شدن منطقه آزاد مازندران امری ضروری بوده که باید با جدیت از سوی مسئولان و نمایندگان استان دنبال شود.

استاندار مازندران با اشاره به آزادسازی ۸۵ درصد سواحل استان برای استفاده گردشگران، گفت: مجوز احداث ۱۶۶ اسکله تفریحی در سواحل مازندران صادر و آماده سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی است.

حسین زادگان با بیان اینکه ایجاد منطقه آزاد مازندران دوازده سال در استان به طول انجامید، تصریح کرد: دفتر ویژه فعال‌سازی دیپلماسی اقتصادی به منظور پیشران اجرایی شدن منطقه آزاد مازندران فعال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ایجاد منطقه آزاد در مازندران باید سبب واگرایی و همگرایی توسعه ای در استان شود، گفت: باید بستر امن برای توسعه استان تقویت شود چرا که مازندران استان فاقد مشکل حاد امنیتی است.

استاندار مازندران از نهایی شدن مراحل تدوین کلیات برنامه جهش تولید مازندران خبر داد و گفت: در این راستا مقرر است ۱۶۰ مرکز بوم گردی و گردشگری روستایی در مازندران طی سالجاری ایجاد شود.

  • نویسنده : نویسنده