۱۱۴میلیارد ریال برای آبادانی روستاهای مازندران اختصاص یافت
۱۱۴میلیارد ریال برای آبادانی روستاهای مازندران اختصاص یافت
فرمانده سپاه کربلای مازندران با تاکید بر تقویت طرح‌های قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در مناطق محروم استان گفت: ۱۱۴ میلیارد ریال برای آبادانی روستاهای مازندران اختصاص یافت.
سرتیپ دوم پاسدار سیاوش مسلمی امروز در  بازدید از دهستان شهدا و عشرستاق بهشهر اظهار داشت: با تدبیر حکیمانه مقام‌ معظم رهبری  مبنی بر توجه به روستاها و دهستان‌ها و برطرف کردن مشکلات و توسعه روستایی قرارگاه پیشرفت و آبادانی با بکارگیری نیروهای جهادی درسپاه  پاسداران تشکیل شد.
وی افزود: از مجموع هزار دهستان که در کل کشور هدف‌گذاری شد از سال ۹۶ حدود ۱۳۶ دهستان در کل کشور به استان‌ها  واگذار شد  تا برای بکارگیری ظرفیت‌ها در آن روستاها استفاده شود. در مازندران توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی ۳ دهستان آغاز به کارشد و همه ظرفیت‌های  نهفته و نیروهای جهادی بکارگیری شد.
مسلمی گفت: وجه تمایز این اقدام در روستاها این است که عزیزانمان در قرارگاه پیشرفت و آبادانی از ظرفیت مردمی آن دهستان  استفاده می‌کنند که نیمی از هزینه‌ها کاهش می‌یابد.
وی افزود: در سال ۹۶ تا ۹۷ اعتبار برای ۳ دهستان که به بهره برداری رسید و ۲۰ پروژه شناسایی و به مرحله اجرا رسید و ۲۵ میلیارد ریال تخصیص و ۱۰۰ درصد طرح‌ها به نتیجه رسید.
فرمانده سپاه کربلای مازندران با بیان اینکه در سال ۹۸ و ۸۹ حدود ۴۴ پروژه شناسایی و کار اجرای آغاز شد که پروژه‌ها ۹۵ درصد پیشرفت  فیزیکی دارند، گفت: مجموع اعتبارات ۸۸ میلیارد ریال تاکنون هزینه شد و در دو سال فعالیت قرارگاه پیشرفت و آبادانی حدود ۱۱۴ میلیارد ریال اعتبار گذاشته شد که با کمک و همکاری مردم به بهره برداری  می‌رسد.
وی افزود: امروز حدود دو هزار هکتار از مزارع گندم دیم تحت عنوان  طرح گندم سپاه مطرح بوده که سال گذشته در ۵۰ هکتار به صورت پایلوت اجرا شد. امسال با کمک مردم و  استقبال خوب کشاورزان برای بهره برداری  بیشتر  محصول گندم، به دو هزار هکتار گسترش یافت.
فرمانده سپاه کربلای مازندران گفت: سال گذشته ۱۰ هکتار کشت گیاهان دارویی به صورت پایلوت در این‌ منطقه انجام شد. امسال ۵۰۰ هکتار هدف‌گذاری شد که امیداریم به درستی بحث کاشت و برداشت انجام شود. همچنین برای تامین آب شرب یک روستا آبرسانی و لوله‌گذاری چهار هزار متر مربع، اتمام پروژه استخر ذخیره آب به مقیاس ۱۲۰۰ متر مکعب انجام شد.
مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه کربلای مازندران نیز گفت: از سال ۹۶ در منطقه هزار جریب بهشهر شروع به فعالیت کرد و در پنج زمینه فعالیت می‌کند که اهم فعالیت اشتغالزایی با تغییر الگوی کشت در اراضی زمین‌های شیب دار که سالانه در پاییز و زمستان کشاورزان خسارت زیادی می‌دهند. با توجه به شرایط جغرافیایی و ارتفاع بحث کارشناسی شده موجب مهاجرت معکوس و برگشت جوانان به روستا شود بحث گیاهان دارویی و کشت گندم  کار کنند تا روستا را پویا کنند.
وی با اشاره به نقش مردم در روستاها افزود: شعار ما از مردم برای مردم و با مردم و فعالیت‌های ما با مشارکت مردم  است که خوشبختانه جوانان منطقه هزار جریب در تغییر الگوی کشت فعالیت خوبی داشته باشند.
بابایی گفت: افزایش جهش تولید و تولیدات روستا در بحث عمرانی از قبیل احداث جاده کشاورزی و احداث  استخر ذخیره آب احداث کانال‌های آب کشاورزی دردستور کار است تاتولید روستا افزایش یابد.
وی تصریح کرد: یکی از فعالیت‌های ما تامین آب شرب روستاها بوده که آب شرب پچت است که بیش از ۱۵ سال آلودگی آب دارند. آزمایشات فراوان انجام و فیلتر رسانی انجام نشد و در نتیجه  چشمه آب را با همکاری آب و فاضلاب انجام دهیم   و از مجتمع آب بیشه بنه برای دو روستا آب تامین شود.