چهار وزن از ۶ وزن تیم ملی المپیکی کشتی آزاد در اختیار مازندرانی‌هاست
چهار وزن از ۶ وزن تیم ملی المپیکی کشتی آزاد در اختیار مازندرانی‌هاست
رئیس هیات کشتی مازندران گفت: عضویت چهار کشتی‌گیر مازندرانی در ترکیب نهایی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور رقابت‌های المپیک توکیو بار دیگر سهم پررنگ مازندران در کسب افتخارات جهانی برای ایران را پررنگ کرد.
عسگری محمدیان روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اعلام این که ترکیب نهایی تیم ملی کشتی آزاد در المپیک توکیو مشخص شده است ، افزود : با نظر کادر فنی تیم ملی به سرمربیگری غلامرضا محمدی و پس از بررسی و خروجی عملکرد مدعیان پوشیدن دوبنده تیم ملی کشتی آزاد در المپیک توکیو در نهایت نام ۶ کشتی‌گیر نهایی اعلام شد که دو سوم از این تعداد را کشتی‌گیران مازندرانی تشکیل می‌دهند.
وی توضیح داد : به جز وزن‌های ۶۵ کیلوگرم و ۷۴ کیلوگرم که به ترتیب مرتضی قیاسی و مصطفی حسین‌خانی به عنوان اعضای تیم ملی در المپیک توکیو انتخاب شدند، برای وزن‌های ۵۷، ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم آزادکاران مازندرانی همراه با کاروان المپیکی ایران به توکیو اعزام می‌شوند.
رئیس هیات کشتی مازندران خاطرنشان کرد: در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا اطری از بابل، در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی از جویبار، در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدحسین محمدیان از ساری و در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیرحسین زارع از آمل به عنوان کشتی‌گیران تیم ملی برای روی تشک رفتن در المپیک توکیو انتخاب شدند.
محمدیان گفت : با توجه به اعلام سرمربی تیم ملی کشتی آزاد مبنی بر اعزام مدال‌آوران کشتی آزاد در المپیک توکیو به مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نروژ به دلیل محدودیت زمانی، این شانس برای کشتی مازندران وجود دارد که با درخشش چهار کشتی‌گیر مازندرانی در المپیک، چهار وزن از تیم ملی در مسابقات جهانی نروژ را نیز در اختیار داشته باشد.
وی افزود : تیم ملی کشتی فرنگی ایران نیز در پنج وزن برای حضور در رقابت‌های المپیک توکیو سهمیه کسب کرده که هنوز ترکیب نهایی این تیم اعلام نشده است ، اما با توجه به نتایج درخشانی که فرنگی‌کاران ما کسب کردند از حالا باید روی حضور نام مازندران در ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی حساب باز کنیم.
المپیک توکیو که قرار بود در سال ۲۰۲۰ برگزار شود و به دلیل شیوع کرونا برگزاری آن به تعویق افتاد از یکم مرداد آغاز خواهد شد.