نیمی از دانش آموزان مددجوی مازندران فاقد تبلت هستند
نیمی از دانش آموزان مددجوی مازندران فاقد تبلت هستند
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران با اشاره به اینکه کمک‌های خیران در حوزه دانش آموزی تداوم خواهد یافت، گفت: نیمی از دانش آموزان مددجوی امداد مازندران تبلت ندارند.

حجت الاسلام بشیر عالیشاه امروز در مراسم توزیع ۵۰ دستگاه تبلت دانش آموزی اظهار داشت: اقدام خوبی در این بحث و هر کارمند یک حامی معنوی در استان شد. امروز ۱۰ مرکز تخصصی و ویژه در زمینه  فرهنگی، مددکاری و اشتغال راه اندازی شد.

وی افزود: هشت هزار دانش آموز و هزار و ۶۰۰ نفر دانشجو زیر پوشش کمیته امداد هستند که ۵۰  درصد دانش آموزان تبلت ندارند که تا کنون  با همت والای خیران، هزار و ۵۰۰ عدد تبلت اهدا شد و تا پایان آذر هزار دستگاه تبلت دیگر تقدیم دانش آموران نیازمند می‌شود.

عالیشاه گفت: دو هزار و ۸۰۰ یتیم استان زیرپوشش امداد استان بوده که ۳۵۰ هزار تومان سرانه هر فرزند یتیم است. هشت هزار طرح محسنین، سه هزار و ۸۰۰ بیمار لاعلاج، هزار و ۸۰۰ بیمار ایزی لایفی زیر پوشش هستند که هزینه زیادی نیاز است.

وی بیان کرد: ۹۴ هزار کارمند حقوق بگیر در ادارات و دستگاه‌ها حضوردارند که اگر هر فردی ۱۰ هزار تومان کمک کنند می‌توانیم سرانه کمک به بچه یتیم را افزایش دهیم.

مدیرکل کمیته امداد مازندران نیز گفت: این نهاد در زمینه معیشتی توانمندسازی اشتغال مسکن درمان و حوزه‌های مختلف خدمات مناسب را اراائه می‌دهد که برای رفع مشکلات این نیازنمندان باید برنامه‌ریزی مناسب داشته باشیم و با عزت و احترام با آنان برخورد شود.

عالیشاه افزود: سیاست راهبردی امداد بحث توانمندسازی است. در بحث مسکن چهار هزار نیازمتد مسکن هزار نفر دارای زمین و سه هزار نفر فاقد زمین هستند که در این بحث دست خیرین را به گرمی می فشاریم.