نگران آمادگی شاگردانم هستم اما کاری از دستم بر نمی‌آید
نگران آمادگی شاگردانم هستم اما کاری از دستم بر نمی‌آید
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان از اینکه بازیکنان این تیم از شرایط ایده قبل دور شده‎اند اما نمی‌تواند کاری برای‌شان انجام دهد، ابراز تاسف کرد.

به گزارش قائمشهر نیوز: حمیده ایرانمنش با تاکید بر اینکه هنوز شرایط برای بازگشت به اردوی تیم ملی تنیس روی میز بانوان مهیا نشده، گفت: تقریبا هر دو روز یکبار پیگیر برنامه تیم ملی از فدراسیون هستم و اینکه می توانیم آغاز به کار داشته باشیم یا نه اما تا به امروز هر بار با پاسخ منفی روبرو شده ام.
وی تصریح کرد: خیلی مهم نیست که حتما در تهران و در محل آکادمی اردوی تیم ملی را از سر بگیریم. فقط می خواهم در یک شهر بی خطر یا کم خطر، محلی برای تمرین در اختیار داشته باشیم تا بتوانم اردوی بازیکنانم را برگزار کنم اما هنوز مجوز لازم صادر نشده است. البته سلامتی بازیکنان مهمترین اولویت است اما اینکه نسبت به آینده و برنامه های‌مان هم مبهم هستیم، اصلا خوب نیست.
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان با تاکید بر اینکه فدراسیون جهانی هم تا چندماه آینده هیچ رویداد مصوبی ندارد، یادآور شد: در کل هیچ رویدادی در سطح آسیا و جهان در پیش نیست، احتمالا به همین دلیل هنوز مجوزی برای آغاز به کار فعالیت های ورزشی صادر نشده و ظاهرا عجله ای هم برای آن نیست. البته فدراسیون جهانی تنیس روی میز اعلام کرده که به احتمال زیاد از دو ماه پایانی سال جاری میلادی برگزاری پروتورهای و مسابقات مختلف را از سر می گیرد.
ایرانمنش خاطرنشان کرد: امیدوارم این اتفاق بیفتد و بتوانیم زوتر وارد اردو شویم. تاکید می کنم که سلامتی بازیکنان و اینکه در شرایط کرونا از هر خطری در امان باشند، اهمیت زیادی دارد اما اینکه آنها در اوج آمادگی مجبور به کنار گذاشتن تمرینات شدند، الان از شرایط ایده آل دور هستند و من هم به عنوان سرمربی کاری از دستم بر نمی آید، خیلی آزاردهنده است.
وی با تاکید بر اینکه اعضای تیم ملی تنیس روی میز بانوان به صورت انفرادی در شهرهای محل سکونت‌شان پیگیر تمرینات خود هستند، افزود: تنها کاری که می توانم انجام بدهم و پیگیر آن هم هستم، این است که تمرینات‌شان را به صورت مجازی زیر نظر داشته باشم.

ایرانمنش که هدایت تیم شهر بابک را در پلی آف لیگ برتر تنیس روی میز بانوان بر عهده داشت در پاسخ به این پرسش که «برگزاری پلی آف لیگ برتر در این شرایط نمی‌توانست کمک حال مربیان و بازیکنان باشد؟»، گفت: من خودم از افرادی بودم که خیلی متقاضی ادامه لیگ نبودم چون هزینه ها واقعا بالا بود در حالیکه مسئولان باشگاه ها قادر به تامین آن نبودند و از طرفی اسپانسر هم نداشتیم. البته سرمربیان سه تیم دیگر پلی آف هم نظر من را داشتند.
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز بانوان تصریح کرد: من برای برگزاری هر دورِ لیگ برتر یک اردوی ۱۰ روز برای بازیکنان پیش بینی می کردم. علاوه بر این تیم باید برای برگزاری دیدارهایش از کرمان به تهران سفر می کرد. به خاطر شرایط کرونا انجام تست به منظور اطمینان از سلامتی هم که واجب بود. همه اینها هزینه های سنگینی روی دوش باشگاه می گذاشت به خصوص که مصوب شده بود بازیکنان در طول اردو و حضور در خوابگاه، به خاطر حفظ سلامت‌شان در اتاق های تک نفره مستقر شوند.
ایرانمنش گفت: شرایط ورزش در بخش بانوان با بخش مردان کاملا متفاوت است. این هزینه ها برای بخش مردان هم است اما این بخش به خاطر استقبال اسپانسر کمتر با مشکل مواجه می شود. به خاطر نبود اسپانسر و هزینه های بالا، چاره ای جز لغو پلی آف لیگ برتر نبود. فقط امیدوارم هرچه زودتر شرایط برای تمرین و اردو مهیا شود.

  • منبع خبر : مهر