نوبندگانی: مخالفت با لایحه بودجه به دلیل شیوع کرونا کذب است
نوبندگانی: مخالفت با لایحه بودجه به دلیل شیوع کرونا کذب است
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس حواشی پیش آمده درباره ردکلیات لایحه بودجه سال ۹۹ را غیراخلاقی دانست و گفت: نمایندگان لایحه را به دلیل خستگی، بی انگیزگی یا ترس از کرونا رد نکردند بلکه آن را واقع‌بینانه نمی‌دانستند.

 به گزارش پایگاه خبری قائم شهر نیوز،محمدجواد جمالی نوبندگانی روز چهارشنبه درخصوص حواشی پیرامون رد کلیات لایحه بودجه سال ۹۹ ازسوی مجلس، اظهار داشت: این نخستین بار نیست که کلیات بودجه ازسوی نمایندگان رد می شود چراکه بودجه سال ۹۷ نیز در صحن علنی تصویب نشد. همچنین شنیده شده برخی نمایندگان از روی خستگی و لجبازی و ترس از شیوع ویروس کرونا به لایحه بودجه رای ندادند.

وی افزود: این اظهارنظرها به هیچ عنوان درست نیست چراکه مخالفان لایحه معتقدند لایحه بودجه واقع‌بینانه بسته نشده، مثلا در حالی بر روی درآمدهای نفتی حاصل از فروش یک میلیون بشکه نفت در ماه حساب باز شده که عملا نمی‌توان این میزان نفت فروخت.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ادامه انتشار اوراق قرضه نیز ضررهای بسیاری برای اقتصاد کشور به همراه دارد و در میان مدت می‌تواند آثار تخریبی و تورمی بسیار بالایی داشته باشد بنابراین گمانه‌زنی‌هایی مانند اینکه رای منفی نمایندگان به لایحه به دلیل شیوع کرونا است، واقعیت ندارد.

به گفته نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نمایندگان پیشنهاد دادند که بودجه به صورت سه دوازدهم یا فصلی تصویب شود و سپس با نظر نمایندگان دوره یازدهم مجلس، لایحه بودجه طور کامل بسته شود لذا بستن لایحه به صورت فصلی قابل‌دفاع است.

  • منبع خبر : ایرنا