«محسن رضایی» می‌تواند انتخابات را به دور دوم بکشاند؟!
«محسن رضایی» می‌تواند انتخابات را به دور دوم بکشاند؟!
تحلیلگران سیاسی شانس محسن را برای پیروزی با توجه به این نکته که گزینه های اصلاح طلب در این انتخابات خیلی جدی به نظر نمی رسند بالا می دانند و دغدغه مندی همواره او در خصوص اختصاص و رفتار مستقل سیاسی سبب شده تا قدرت جذب آرای خاکستری از سوی او افزایش یابد.
۲۱ تا ۲۷ اردیبشهت ماه مدت زمانی بود که ستاد انتخابات کشور برای نام نویسی داوطلبان پاستور سیزدهم تعیین کرده بود و شخصیت های سیاسی با مدارک خواسته شده به خحیابان فاطمی و ساختمان وزارت کشور مراجعه می کردند.
*شروع طوفانی رضایی
یکی از شخصیت هایی که در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری نام نویسی کرد چهره نام آشنای جنگ محسن رضایی بود و او ضمن نام نویسی در این دور از انتخابات در جمع خبرنگاران نیز حضور یافت و با یک سخنان طوفانی دو نامزد مدعی در این دور از انتخابات را مورد مخاطب خود قرار داد.
محسن رضایی به بغض جهانگیری اشاره و دو قطبی نه کلید نه چکش علی لاریجانی اشاره و خطاب به جمع حاضر گفت: این روزها بسیاری اینجا آمدند؛ عده‌ای گفتند نه چکش و نه کلید ؛ عده‌ای زدند زیر گریه؛ پس شماها کجا بودید؟ شما مسبب این وضعیت هستید. بسیاری از کسانی که اینجا آمدند و حرف زدند یک تراژدی بود با نمایشنامه کمدی.
بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران نطق محسن رضایی در وزارت کشور را یک نطق طوفانی و جنجالی خواندند و عده ای هم در تائید سخنان او در شبکه های اجتماعی نوشتند: امتیاز بهترین نطق انتخاباتی تا اینجا با اختلاف؛ محسن رضایی.
*اقتصاد همچنان در صدر اولویت‌ها
به نظر می رسد محسن رضایی یکی از گزبنه هایی است که تا روز انتخابات ریاست جمهوری از او بیشتر خواهیم شنید و سخنان و رفتارهای سیاسی او بیش از قبل مورد توجه رسانه های گروهی و مردم قرار بگیرد.
او اکنون مثل همیشه در بسیاری از سخنرانی‌های خود مثل همیشه اقتصاد و ضرورت رسیدگی و شکوفایی آن را محور اصلی سخنان خود قرار داده است. سخنی که در گذشته کمتر به آن توجه شد و اکنون محور اصلی برنامه ها و اظهارات قریب به اتفاق نامزدهای انتخابات سیزدهم به جای مسائل سیاسی مسائل اقتصادی شده است.
*هشدارهای اقتصادی به دولت روحانی و همچنان بی توجهی
رضایی اخیرا هم در خصوص وضعیت بورس یادآور شده که  همان فروردین سال ۹۹ یادداشتی را به آقای دکتر روحانی فرستادم و به او گفتم اگر به این شش توصیه عمل نکند، بورس به سرنوشت بدی کشیده می‌شود.
او همچنین برای حل این مسئله راهکار داده که برای بورس صندوق جبران زیان مالباختگان ایجاد خواهم کرد، اکثر مالباختگان امروزی در تیر و خرداد ۱۳۹۹ وارد بورس شدند و این‌ها بیشترین آسیب را دیدند. اغلب آن‌ها کمتر از ۵۵ میلیون تومان سهام خریده اند و ما آن‌ها را شناسایی کرده و مشخص است که چقدر زیان کرده اند. ما آن‌ها را به صندوق جبران زیان معرفی خواهیم کرد.
*محسن رضایی؛ رقیب جدی برای همه گروه ها
بعضا در محافل از محسن رضایی به عنوان یکی از گزینه‌هایی که شانس بالایی خواهد داشت تا در نبود رقبای جدی شور انتخاباتی ایجاد کرده و انتخابات را به دور دوم بکشاند یاد می شود. البته او از احراز نشدن صلاحیت برخی از چهره‌های سیاسی انتقاد کرده و گفته که انتظار داشتم در این انتخابات بسیاری از کسانی که نام نویسی کرده بودند حضور داشته باشند تا رقابتی جدی و انتخاباتی پرشور داشته باشیم آقایانی همچون لاریجانی، پزشکیان، محمد، قاسمی و ضرغامی افرادی بودند که می‌توانستند شور و هیجان بیشتری درست کنند که البته من با آن‌ها تماس گرفته و دلداری داده ام خوشبختانه سخنان مقام معظم رهبری در این باره نشان داد که نظام به همه افراد توجه دارد.
قدرت جذب آرای خاکستری
 تحلیلگران سیاسی شانس او را برای پیروزی با توجه به این نکته که گزینه های اصلاح طلب در این انتخابات خیلی جدی به نظر نمی رسند بالا می دانند و دغدغه مندی همواره او در خصوص اختصاص و رفتار مستقل سیاسی سبب شده تا قدرت جذب آرای خاکستری از سوی او افزایش یابد. البته تیپولوژی سیاسی او نیز همواره به گونه ای بوده که احتمال گرایش جریانات و گروه های سیاسی برای حمایت از او نیز بالا است.