لزوم نصب دوربین‌های نظارتی در روستا‌ها
لزوم نصب دوربین‌های نظارتی در روستا‌ها
برای پیشگیری از وقوع سرقت دوربین‌های نظارتی باید در روستا‌ها نصب شود.
 به گزارش قائمشهر نیوز :سرهنگ گنجیان مقدم رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی مازندران گفت: از مجموع ۳۰۱۴ روستای مازندران ۸۴۵ روستا مجهز به دوربین‌های نظارتی هستند و ۳۱۱۷ دوربین در این روستا‌ها نصب شده است.
او یکی دیگر از راه‌های مقابله با سرقت را نصب دوربین‌های پلاک خوان اعلام کرد و افزود: ۴۸۸ دستگاه خودرو که دستور قضایی برای توقیف آن‌ها صادر شده بود با استفاده از دوربین‌های پلاک خوان شناسایی و توقیف شدند.
رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی مازندران ادامه داد: ۱۱۰ سارق خودرو نیز با استفاده از این دوربین‌های پلاک خوان هنگام تردد با خودرو‌های سرقتی شناسایی و دستگیر شدند.
سرهنگ گنجیان مقدم بر استفاده از ظرفیت نگهبانان محله و جذب نگهبان در ساختمان‌های دولتی نیز تاکید کرد و گفت: ۱۵۰۷ نگهبان محله اکنون برای پیشگیری از سرقت در استان فعالیت می‌کنند.
او با اشاره به افزایش ۱۲ درصدی سرقت گفت: ۶۴ درصد سرقت‌های استان در ۷ شهرستان ساری، آمل، بابل، تنکابن، قائم شهر، نوشهر و چالوس اتفاق افتاده است.
رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی مازندران با بیان اینکه ۴۳ سرقت پارسال از اماکن مذهبی استان انجام شده است بر لزوم هوشیاری ادارات مسئول مانند اوقاف و امور خیریه در نصب تجهیزات حفاظتی برای جلوگیری از سرقت تاکید کرد.
  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان