لاشه چهار راس مرال ،کل وحشی و شوکا در نوشهر کشف شد
لاشه چهار راس مرال ،کل وحشی و شوکا در نوشهر کشف شد
مسئول منطقه حفاظت شده البرز مرکزی از کشف و ضبط لاشه چهار راس مرال ، کل وحشی و شوکا در بخش کجور شهرستان نوشهر خبر داد و گفت که سه راس از حیوانات حیات وحش توسط یک شکارچی غیرمجاز شکار شدند
به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی محیط زیست نوشهر ، مهدی کیا هیرتی افزود : با توجه به گزارش همیاران محیط زیست مبنی بر شکار غیرمجاز توسط یک شکارچی متخلف در حوزه استحفاظی این شهرستان، ماموران یگان حفاظت محیط زیست وارد عمل شدند.
وی ادامه داد: این شکارچی متخلف پس از شکار حیوانات حیات وحش ، لاشه آنها را در یک منزل مسکونی در روستای فیروزآباد بخش کجور مخفی کرده بود که ماموران یگان حافظت محیط زیست با اخذ حکم قضایی شب گذشته وارد منزل مسکونی شدند و بخشی از لاشه یک مرال به همراه بخشی از لاشه یک کل وحشی و یک شوکا را کشف و ضبط کردند.
کیاهیرتی گفت : با توجه به صدور دستور بازداشت سیار این شکارچی متخلف از سوی قاضی تلاش برای دستگیری این فرد ادامه دارد.
مسئول منطقه حفاظت شده البرز مرکزی همچنین اظهار داشت : ماموران یگان حفاظت منطقه البرز مرکزی همچنین یک شکارچی متخلف را نیز به همراه لاشه یک مرال ۲ ساله و یک اسحله گلوله زنی در جنگل های روستای کلیک بخش کجور روز گذشته دستگیر کردند.
وی افزود : در حال حاضر پرونده این متهم نیز جهت پیگرد قانونی و صدور حکم به مراجع قضایی شهرستان تحویل شده است.
کیاهیرتی با اشاره به آغاز فصل گاوبانگی مرال‌ها از نیمه دوم شهریور ، گفت که طی ۱۰ روز گذشته محیط بانان از ورود بیش از یکهزار و ۲۰۰ دستگاه خودروی مسافران و مجاوران به مناطق جنگلی که زیستگاه این حیوانات است جلوگیری کردند.
گاوبانگی مرال ها که برای انتخاب جفت انجام می شود ، همه ساله از نیمه دوم شهریور شروع می شود و تا پایان نیمه اول مهر ادامه می یابد.
۲۲۰ هزار هکتار منطقه حفاظت‌ شده البرز مرکزی در شهرستان نوشهر قرار دارد که برای هر ۵۰ هزار هکتار تنها یک محیط‌ بان فعال است.