فلسطین| پیام هنیه به ۱۲۰ کشور عربی و اسلامی برای مقابله با توطئه اشغال کرانه باختری
فلسطین| پیام هنیه به ۱۲۰ کشور عربی و اسلامی برای مقابله با توطئه اشغال کرانه باختری
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در نامه‌ای به بیش از ۱۲۰ کشور عربی و اسلامی آنها را به مقابله همه‌جانبه با توطئه گسترش اشغالگری در کرانه باختری و توقف عادی‌سازی با صهیونیست‌ها دعوت کرد.

به گزارش قائم شهر نیوز و به نقل از پایگاه خبری الخلیج الجدید، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس طی نامه‌ای برای بیش از ۱۲۰ نفر از رؤسا و دبیرکل احزاب و مؤسسات سیاسی کشورهای عربی و اسلامی خواستار تکمیل و ادامه تلاش‌ها و نقش این طرف‌ها در حمایت از ملت و مسئله فلسطین و دفاع از سرزمین و حقوق و مقدسات و هویت و تاریخ‌ آنها تا زمان نابودی کامل اشغالگری صهیونیست‌ها شد.

هنیه ادامه داد: ما به نقش و مسئولیت تاریخی احزاب، سازمان‌ها و مؤسسات سیاسی جهان عربی و اسلامی برای دفاع از فلسطین و حل عادلانه مسئله آن و محافظت از سرزمین و حمایت از حقوق قانونی مردم آن باور داریم و از این سازمان‌ها و احزاب می‌خواهیم تا برای تهیه یک برنامه کاربردی برای مقابله با جنایات رژیم اشغالگر، محافظت از اماکن مقدس اسلامی و مسیحی و جلوگیری از یهودی‌سازی و تجزیه مسجد الاقصی به پا خیزند.

رئیس دفتر سیاسی حماس خواستار برگزاری همایش‌های فوری این احزاب و سازمان‌ها با هدف اتخاذ یک موضع یکپارچه برای حمایت از مواضع فلسطینیان در رد همه برنامه‌های مورد حمایت واشنگتن که هدفشان نابودی مسئله فلسطین و اجرای پروژه‌های شهرک‌سازی و یهودی‌سازی کرانه باختری و قدس است شد.

هنیه در ادامه عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را یک جنایت دانسته از احزاب و سازمانهای این کشورها خواست تا مقابله با جنایت عادی‌سازی با اشغالگران را جزء اولویتهایشان قرار دهند.

وی بر بسیج افکار عمومی در این کشورها در همه زمینه‌های سیاسی و رسانه‌ای و بشردوستانه برای رد هرگونه پروژه شهرک‌سازی و الحاق و یهودی‌سازی و محاصره و اخراج فلسطینیان در غزه و کرانه باختری و قدس اشغالی و نیز اتخاذ اقدامات حمایتی از ملت فلسطین تأکید کرد.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با اشاره به اینکه ملت فلسطین در این مرحله سرنوشت‌ساز تاریخی با یک مقاومت همه‌جانبه با تروریسم صهیونیستی مقابله خواهد کرد، در نامه خود خطاب به کشورهای عربی و اسلامی گفت که ملت فلسطین تا زمان پایان اشغالگری دشمن همچنان به دفاع از سرزمین و حقوق و مقدساتشان پایبندند.

  • منبع خبر : تسنیم