رقابت ۱۶۰۰ مازندرانی در مرحله شهرستانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن
رقابت ۱۶۰۰ مازندرانی در مرحله شهرستانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن
حجت‌الاسلام حیدری جناسمی گفت: هزار و ۶۰۰ نفر از فعالان قرآنی مازندران با رعایت شیوه‌نامه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی صادره از سازمان اوقاف و امور خیریه در مرحله شهرستانی چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن در حال رقابت هستند.

 به گزارش قائمشهر نیوز :حجت‌الاسلام «ابراهیم حیدری‌جناسمی» امروز (۲۶ خرداد) در حاشیه برگزاری مسابقات قرآن اوقاف در گفتگو با خبرنگاران از نام‌نویسی هزار و ۶۰۰ نفر برای حضور در چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم خبر داد و گفت: این دوره از مسابقات در سطوح شهرستانی، استانی، ملی و بین‌­المللی و در دو بخش خواهران و برادران در رشته‌های حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۲۰ جزء، حفظ کل، قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، اذان، دعاخوانی، هم‌سرایی و هم‌خوانی قرآن کریم و تفسیر عمومی این کتاب آسمانی برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران افزود: سال‌های گذشته این مسابقات از مرحله شهرستانی آغاز و تا مرحله استانی، کشوری و بین‌المللی ادامه پیدا می‌کرد که امسال با توجه به شیوع کرونا و ضرورت رعایت نکات بهداشتی به‌صورت منطقه‌ای برگزار و سپس منتخبین هر منطقه به مرحله استانی راه پیدا می‌کنند.

وی به پیشینه استان مازندران در عرصه‌های قرآنی و برگزاری مسابقات قرآن اشاره کرد و گفت: متسابقین مازندرانی هرساله حائز رتبه‌های برتر در مسابقات کشوری و بین‌المللی می‌شوند.

حجت‌الاسلام حیدری جناسمی بابیان اینکه متسابقین شهرستان‌های نوشهر، تنکابن، رامسر و عباس‌آباد شنبه٢۴خرداد با رعایت شیوه‌نامه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی صادره از سازمان اوقاف و امور خیریه در امامزاده سید حسین (ع) شیرود تنکابن با یکدیگر به رقابت پرداختند، افزود: مسابقه قرآن شهرستان‌های ساری، نکا، بهشهر، گلوگاه و میاندرود روز گذشته در آستان مقدس امامزاده عباس (ع) ساری برگزار شد.

وی بابیان اینکه آزمون متسابقین شهرستان‌های آمل، محمودآباد، بلده، لاریجان و نور امروز دوشنبه ٢۶خرداد ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح در امامزاده ابراهیم (ع) آمل آغاز شد، یادآور شد: علاقه‌مندان به شرکت در چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم  از شهرستان‌های بابل، قائم‌شهر، بابلسر، فریدونکنار، بندپی، جویبار و سوادکوه فردا سه‌شنبه ٢٧خرداد ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح در امامزاده قاسم (ع) بابل حضور به هم رسانند.

حجت‌الاسلام حیدری جناسمی با اشاره به اینکه شرکت‌کنندگان چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم بالای ۱۸ سال می‌باشند و زیر ۱۸ سال در قالب مسابقات دانش‌آموزی برگزار خواهد شد، خاطرنشان شد: مرحله استانی این دوره از مسابقات از ۱ مرداد تا ۲۱ شهریور و مرحله نهایی و مسابقات ملی قرآن کریم پاییز ۹۹ در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

  • منبع خبر : شبستان