ذوب‌آهن – نساجی؛ بازی ۶ امتیازی در اصفهان
ذوب‌آهن – نساجی؛ بازی ۶ امتیازی در اصفهان
تیم فوتبال نساجی مازندران امشب در یکی از حساس‌ترین دیدارهای فصل خود باید مهمان ذوب‌آهن اصفهان شود؛ دیداری که با توجه به فاصله ۳ امتیازی دو تیم و جدال برای بقا ، از آن به عنوان بازی سرنوشت برای دو تیم و مسابقه‌ای ۶ امتیازی برای نساجی یاد می‌شود.
هفته بیست‌وهشتم بیستمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور از ساعت ۲۱:۱۵ امشب به طور همزمان با برگزاری هشت مسابقه در شهرهای مختلف آغاز می‌شود که در یکی از این دیدارها نساجی مازندران باید در استادیوم خانگی ذوب‌آهن اصفهان به مصاف این تیم رده چهاردهمی برود؛ مسابقه‌ای که برای هر دو تیم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند رقم زننده سرنوشت یکی از دو تیم یا هر دو آن‌ها در لیگ برتر باشد.
نساجی در شرایطی به مصاف ذوب‌آهن می‌رود که از ۲۷ بازی ۲۹ امتیاز کسب کرده و در رتبه دوازدهم جدول قرار گرفته است. شاگردان ساکت الهامی با برد خانگی شیرین مقابل پدیده مشهد در هفته بیست‌وهفتم توانستند خیال خودشان و هواداران این تیم بابت بقا در لیگ برتر را تا حد زیادی آسوده کنند و به لطف شکست شاگردان سرمربی اسبق خود یعنی محمود فکری در تیم نفت مسجدسلیمان رتبه دوازدهم جدول را در اختیار بگیرند.
 نساجی‌چی‌ها به جز بازی امشب، دو بازی دیگر در پیش دارند که یکی با استقلال تهران تیم سوم جدول در قائمشهر و دیگری با گل‌گهر سیرجان تیم هفتم جدول رده‌بندی در زمین حریف باید برگزار شود. بنابراین در بازی امشب مقابل ذوب‌آهن نسبت به دو بازی دیگر شانس بیشتری برای کسب یک برد دیگر و  شکستن رکورد بردهای نساجی در دو دوره حضور لیگ برتری این تیم دارند.
فرصت طلسم‌شکنی و رکوردزنی 
نساجی در این فصل هشت برد کسب کرده که ۶ برد مربوط به دوران حضور ساکت الهامی در این تیم است و از ۱۰ بازی به سرمربیگری او به دست آمده است. در صورتی که نساجی مسابقه با ذوب‌آهن را به سود خود تمام کند نهمین برد در این فصل را ثبت خواهد کرد که بیشترین تعداد برد برای نساجی در سه فصل حضور در لیگ برتر است. این تیم در فصل هجدهم ۷ برد و در فصل نوزدهم ۸ برد کسب کرده بود و با یک برد در این فصل می‌تواند آمار تعداد بردهای لیگ برتری خود در یک فصل را ارتقا دهد.
ذوب‌آهن – نساجی؛ بازی ۶ امتیازی در اصفهان
انگیزه مهم دیگر برای نساجی‌چی‌ها در دیدار امشب، شکستن طلسم پیروز نشدن مقابل ذوب‌آهن در مسابقات لیگ برتر است. دو تیم تا کنون پنج بار در رقابت‌های لیگ برتر به مصاف هم رفتند که حاصل این دیدارها دو تساوی و ۳ برد برای ذوب‌آهن بود. سبزپوشان اصفهان هم در زمین خودشان و هم در قائمشهر موفق به شکست نساجی شده بودند.
 دیدار نیم‌فصل نخست دو تیم در قائمشهر در حالی با برد ۳ – ۲ ذوب‌آهن پایان یافته بود که نساجی توانست دو بار گل خورده را جبران کند و بازی را به تساوی بکشد، اما پس از دریافت گل سوم، تلاش‌های نساجی برای به تساوی کشاندن بازی نتیجه نداد تا همچنان برای کسب برد مقابل ذوب‌آهن ناکام بمانند. دو گل از سه گل ذوب‌آهن در آن مسابقه توسط دو بازیکن مازندرانی این تیم یعنی میلاد جهانی و عبدالله حسینی وارد دروازه نساجی شده بود.
فقط ۳ امتیاز
با این حال شرایط ذوب‌آهن در جدول به گونه‌ای است که انگیزه‌های این تیم را برای کسب برد مقابل نساجی بیشتر می‌کند. ذوب‌آهن بر خلاف نساجی که تا حد زیادی خیالش بابت بقا در لیگ برتر راحت شده، خطر سقوط را هنوز حس می‌کند. فاصله ۳ امتیازی ذوب‌آهن با سایپا که حالا از گزینه‌های اصلی سقوط محسوب می‌شود سبب شده که سایه لیگ آزادگان هنوز تا نزدیکی‌های ذوب‌آهن دیده شود و اگر اصفهانی‌ها نتوانند فاصله خود با سایپا را در سه هفته باقی مانده حفظ کنند ممکن است رقابت را به نارنجی‌پوش‌های تهران ببازند.
 ذوب‌آهن به همین دلیل در بازی امشب بر خلاف نساجی که تساوی هم می‌تواند باعث در حاشیه امنیت ماندن این تیم شود، به کسب تساوی فکر نمی‌کنند و فقط ۳ امتیاز بازی را می‌خواهند تا با نساجی هم‌امتیاز شوند و به لطف تفاضل گل از نساجی در جدول سبقت بگیرند.
 آن‌ها حتی می‌توانند نیم‌نگاهی هم به سیرجان و دیدار نفت مسجدسلیمان با گل‌گهر داشته باشند تا در صورت تساوی یا شکست شاگردان محمود فکری از سیرجانی‌ها، با یک برد خانگی مقابل نساجی به رتبه دوازدهم جدول صعود کنند. البته هر دو تیم نگاهی هم به نتیجه بازی سایپا و آلومینیوم اراک خواهند داشت ؛ چرا که در صورت نتیجه نگرفتن سایپا در آن مسابقه، این تیم تهرانی یک گام دیگر به سقوط نزدیک‌تر می‌شود.
هر دو تیم با انگیزه و روحیه‌ای که از برد در دیدار قبلی خود به دست آوردند به هفته بیست‌وهشتم و تقابل با یکدیگر رسیده‌اند که آمادگی این دو رقیب را نشان می‌دهد. همین موضوع نیز سبب شده که حسن استکی سرمربی ذوب‌آهن از مواجه شدن با نساجی در این زمان از لیگ ابراز نگرانی کند و در نشست خبری پیش از بازی که دیشب برگزار شد عنوان کند «حیف که در این شرایط سخت به هم خوردیم و بازی مشکلی در انتهای جدول داریم.»
ذوب‌آهن – نساجی؛ بازی ۶ امتیازی در اصفهان
نساجی در بازی امشب می‌تواند روی ضعف خط دفاعی ذوب‌آهن حساب ویژه‌ای باز کند. این تیم اصفهانی پس از ماشین‌سازی که ۴۰ گل خورده دارد، با دریافت ۳۴ گل خورده دومین خط دفاعی ضعیف لیگ را به نام خود ثبت کرده است که می‌تواند فرصتی برای نساجی محسوب شود.
 نساجی با الهامی بر خلاف تیمی که با فاضلی و مجیدی بود، توانست بیشتر از گل‌های خورده‌اش گلزنی کند و در صورتی که مانند ۱۰ بازی اخیرش با الهامی در لیگ برتر خوب ظاهر شوند می‌توانند از این فرصت نهایت استفاده را ببرند. به این فرصت باید محرومیت شهاب گردان دروازه‌بان اصلی ذوب‌آهن به دلیل دریافت کارت قرمز در بازی مقابل سایپا را نیز افزود.
اهمیت و حساسیت این مسابقه سبب شده کمیته داوران قضاوت این دیدار را به علیرضا فغانی سرشناس‌ترین و پرافتخارترین داور ایرانی بسپارد. فغانی که پس از مدت‌ها حضور در استرالیا و قضاوت در لیگ این کشور برای ادامه فعالیت به ایران بازگشته است، هفته گذشته در نخستین داوری‌اش پس از بازگشت به ایران دیدار حساس پرسپولیس و استقلال را سوت زد و حالا در نخستین داوری لیگ برتری از زمان بازگشت خود باید مسابقه‌ای حساس بین دو تیم پایین جدول را قضاوت کند. محمدرضا منصوری، محمد راهی و روح‌الله شریفی نیز در بازی امشب فغانی را همراهی خواهند کرد.