در صورت تمدید تحریم‌های تسلیحاتی، ایران از برجام خارج می‌شود
در صورت تمدید تحریم‌های تسلیحاتی، ایران از برجام خارج می‌شود
رادیو بین المللی چین در گزارشی به تنش میان ایران و آمریکا پرداخت و نوشت: آمریکا به دنبال تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران در سازمان ملل است و اگر چنین رویکردی توسط آمریکا به نتیجه برسد، تهران قطعا از برجام خارج خواهد شد.

 به گزارش قائمشهر نیوز :در حالیکه تحریم تسلیحاتی علیه ایران در اواسط اکتبر سال جاری میلادی منقضی خواهد شد، دولت ترامپ در حال تلاش برای تمدید این تحریم‌ها است.

این در حالی است که دیپلمات‌های چینی تصویب این قطعنامه را غیرممکن دانسته و تاکید کرده‌اند که پیش‌نویس قطعنامه ارائه شده توسط واشنگتن، در اصل ادامه رویکرد اعمال فشار حداکثری آمریکا علیه ایران است و بنابراین ارزش و اساسی برای گفت‌وگو و بحث درباره آن وجود ندارد.

این احتمال وجود دارد که چین و روسیه با تصویب این پیش‌نویس ارائه شده از سوی آمریکا مخالفت کنند.

برایان هوک تهدید کرده است که اگر چین و روسیه مانع از اقدام آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران شوند، در شورای امنیت سازمان ملل منزوی خواهند شد.

وزیر امور خارجه آمریکا نیز تهدید کرده است که اگر تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران تمدید نشود، آمریکا تمام تحریم‌ها علیه ایران را اعمال خواهد کرد.

این در حالی است که آمریکا به صورت یکجانبه از برجام خارج شد و تحریم‌های بیشتری را علیه ایران اعمال کرد؛ این تحریم‌ها مانع فروش نفت ایران شده و اقتصاد ایران با سختی روبرو شده است؛ با این وجود ایران همچنان در برجام باقی مانده است. اما آمریکا به دنبال تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران در سازمان ملل است و اگر چنین رویکردی توسط آمریکا به نتیجه برسد، تهران قطعا از برجام خارج خواهد شد.

  • منبع خبر : قطره