تولید ۴ میلیون ماسک توسط واحدهای تولیدی
تولید ۴ میلیون ماسک توسط واحدهای تولیدی
با توجه به گذشت ۴۵ روز از شیوع ویروس کرونا در مازندران، روند مبتلایان به این بیماری در مراکز درمانی هر روز کاهش می یابد.

.kakootiازندران از استان‌های گردشگرپذیر کشور بوده که به واسطه قرارگیری در مسیر جاده تهران – مشهد همواره دارای مسافران گذری نیز بوده است.

این استان که حدود ۴۵ روز مردمان آن شیوع ویروس کرونا را تجربه می‌کنند، روند افزایشی و نسبی را در تعداد مبتلایان به این بیماری داشته است. به طوری که وضعیت شیوع بیماری در برخی شهرهای استان مانند تنکابن، بابل، نکا و ساری به مراتب بیش از سایر شهرهای استان بوده است.

با اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در استان، روند کاهشی ابتلا به کرونا ویروس در مازندران تقویت شده و بر اساس آمارهای مراکز پزشکی استان، تعداد ترخیصی از بیمارستان‌های مازندران در این بخش افزایش یافته است.

از سویی واحدهای تولیدی و کارگاهی مازندران برای بسیج ملی ریشه‌کنی کرونا ویروس تلاش‌های بسیاری در تهیه تجهیزات بیمارستانی و درمانی داشته اند. بر اساس اعلام معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران، از آغاز شیوع ویروس کرونا واحدهای تولیدی و کارگاهی این استان حدود چهار میلیون ماسک تولید کردند.

حسن خیریان پور افزود: علاوه بر این ، حدود ۱۷۷ هزار دست گان (لباس ایزوله) مخصوص درمانگران در خط مقابله با ویروس کرونا نیز در این واحدها تولید شده است. با تغییر خطوط تولیدی و سرعت بخشی به فعالیت تولیدی کارگاههای تولید مواد ضد عفونی نیز حدود دو میلیون کیلو ژل ضد عفونی در این استان برای استفاده مراکز درمانی و بیمارستانی و مردم تولید و تحویل مصرف کنندگان این بخش شده است.

معاون استاندار مازندران افزود : نیروگاه شهید سلیمی نکا به عنوان یکی از واحدهای صنعتی تولید برق نیز برای کمک به مردم در حوزه ضدعفونی حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر آب ژاول برای ضد عفونی سطوح تولید کرد که در اختیار دهیاران، بخشداران و شهرداران استان برای ضد عفونی معابر عمومی قرار گرفت. تمامی تجهیزات حفاظتی تولیدی در استان مازندران با اولویت در اختیار مراکز درمانی و بیمارستانی قرار داده شد.

معاون استاندار مازندران بیان کرد: با شیوع ویروس کرونا در استان و پیش بینی کمبودهای احتمالی برای تامین تجهیزات حفاظتی، با کمک بسیج حدود ۵۶۱ کارگاه جهادی در این استان راه اندازی شد.

وی افزود: این کارگاهها موفق به تولید تجهیزات حفاظتی برای نیاز مراکز درمانی و مردمی شدند که بخشی از این تولیدات به صورت رایگان در اختیار مردم به خصوص اقشار آسیب پذیر قرار گرفت.

 

  • نویسنده : نویسنده