تعداد جانباختگان کرونایی در قائمشهر به یکهزار و ۱۱۰ نفر رسید
تعداد جانباختگان کرونایی در قائمشهر به یکهزار و ۱۱۰ نفر رسید
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قائمشهر گفت: از ابتدای بیماری کرونا تاکنون بیش از یکهزار و ۱۱۰ بیمار مبتلا به این بیماری در بیمارستان های این شهرستان جان باختند که از این تعداد ۸۹۰ نفر قائمشهری بوده اند.
دکتر محمد گران روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته پنج نفر بدلیل بیماری کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند، افزود: در روز دوشنبه یک نفر بدلیل ابتلا به بیماری کرونا جان باخت.
وی با اشاره به اینکه روند بستری بیماران کرونایی در بیمارستان های این شهرستان در مقایسه با هفته های گذشته کاهشی شده است،ادامه داد: هم اکنون ۲۰۱ بیمار کرونایی در بیمارستان های رازی و ولیعصر قائمشهر بستری هستند.
رئیس شبکه بهداشت شهرستان قائمشهر با اشاره به وضعیت نارنجی کرونایی این شهرستان تعداد بستری شدگان در بیمارستان رازی را ۱۲۱ و بیمارستان ولیعصر را ۸۰ نفر اعلام کرد.
دکتر گران با اعلام اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹ نفر بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ بستری و به همین تعداد هم ترخیص شده اند، گفت: در حال حاضر تعداد مراجعات سرپایی به بیمارستان های قائمشهر به ۱۳۳ نفر رسیده است این درحالی است که تعداد مراجعات سرپایی در روز دوشنبه ۱۷۹ نفر بوده است.
وی با اشاره به اینکه روند کاهشی تعداد بستری ها نباید این تصور را ایجاد کند که کرونا کنترل شده است، گفت: پرهیز از حضور در دورهمی‌های خانوادگی، تجمعات و اماکن شلوغ و همچنین استفاده از ماسک باید از سوی شهروندان با دقت و جدیت بیشتری رعایت شود.
رئیس شبکه بهداشت شهرستان قائمشهر در پایان با بیان اینکه از ابتدای تزریق واکسن کرونا تاکنون ۱۲۵ هزار و ۹۸ نفر از شهروندان این شهرستان واکسینه شده اند، گفت: از این تعداد ۸۰ هزار و ۸۷۸ نفر دز اول و مابقی هم دز دوم خود را دریافت کرده اند.