تست کرونا از دانشجویان علوم پزشکی گرفته شد
تست کرونا از دانشجویان علوم پزشکی گرفته شد
مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت گفت: دانشگاه های علوم پزشکی از دانشجویانی که به خوابگاه ها بازگشته اند تست های کرونا گرفته اند و موارد مثبت در قرنطینه خوابگاهی بسر می برند.

به گزارش قائمشهر نیوز: رحمان خدابنده لو تقریبا تمام دانشگاه های علوم پزشکی برای اطمینان از سلامتی دانشجویانی که پیش از این در خوابگاه ها نبودند و به خوابگاه بازگشتند تست گرفته اند.
وی افزود: در میان دانشجویانی که به خوابگاه ها بازگشته اند، افرادی بدون علامت بودند اما تست کرونای آنها مثبت شده است. خوشبختانه موارد حاد تاکنون نداشته ایم و گروهی که تست شان مثبت شده نیز در مکان هایی که برای قرنطینه در خوابگاه ها در نظر گرفته شده، مستقر شده و از سایر دانشجویان جدا شده اند.
مدیرکل امور دانشجویی وزارت بهداشت یادآور شد: پک های حفاظتی و بهداشتی از جمله ماسک و دستکش هم در میان دانشجویان توزیع شده است و غذا هم به صورت بسته بندی در تمام روزها برای دانشجویان توزیع شده است.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه دانشجویان علوم پزشکی به دلیل آشنایی با موضوع بیماری کرونا بسیار رعایت کرده اند و علاوه بر اینکه تعداد کمی به خوابگاه ها مراجعه کرده اند، موارد بهداشتی را نیز بسیار رعایت می کنند.
خدا بنده لو افزود: تعداد و تراکم دانشجویان علوم پزشکی در خوابگاه ها بسیار پایین است و با وجود اینکه قرار بود هر اتاق حداکثر دو نفر باشد اکثریت اتاق ها تک نفره شده است.

  • منبع خبر : مهر