باند بزرگ کلاهبرداری اینترنتی در شمال کشور متلاشی شد
باند بزرگ کلاهبرداری اینترنتی در شمال کشور متلاشی شد
فرمانده انتظامی استان مازندران از انهدام باند بزرگ کلاهبرداری اینترنتی شمال کشور به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در شهرستان آمل خبر داد.

نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس مازندران، سردار مرتضی میرزایی اظهار داشت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان در شهرستان آمل به پلیس فتا مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از آنان از سوی فردی یا افرادی ناشناس، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس فتا با انجام تحقیقات از مالباختگان دریافتند، این افراد با هدف خرید شارژ و لباس در تله درگاه جعلی (فیشینگ) گرفتار شده و اطلاعات حساب بانکی آنان لو رفت.

فرمانده انتظامی مازندران، بیان کرد: با دریافت این اطلاعات تیمی از کارشناسان پلیس فتا در بررسی‌های خود متوجه شدند تعداد دیگری از شهروندان به همین شیوه مورد دستبرد و کلاهبرداری قرار گرفتند.

میرزایی، افزود: با اقدامات فنی و اطلاعاتی، متهمان که از اعضای یک باند اینترنتی و ساکن یکی از استان‌های همجوار بوده اند، شناسایی شدند و با هماهنگی قضایی دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی مازندران بیان کرد: متهمان در تحقیقات پلیس ضمن اعتراف به بزه انتسابی اعلام داشتند، پس از سرقت و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی افراد، اقدام به خرید و فروش سکه و طلا می‌کردند. سارقان در تحقیقات تکمیلی پلیس به برداشت غیر مجاز از حساب ۴۱۵ شهروند در سطح استان‌های شمالی کشور اعتراف کردند. برابر تحقیقات پلیس فتا  ارزش ریالی کلاهبرداری  ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است .