ای‌اف‌سی به بهانه تحریم‌ ایران، میزبانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ را به بحرین داد
ای‌اف‌سی به بهانه تحریم‌ ایران، میزبانی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ را به بحرین داد
کار شاگردان اسکوجیج با وجود اختلاف سطح بازیکنان ما با تیم‌های عراق و بحرین بسیار دشوار است؛ اما باید با تکیه بر گلزنان و بازیکنان حرفه‌ای خود به جنگ نابرابر و آلوده به سیاست اعراب برویم و حقانیت فوتبال خود را در خاک بحرین ثابت کنیم.

سرانجام پیش بینی‌ها و اخبار پراکنده رسانه‌های عربی به حقیقت پیوست و بحرین، میزبان ادامه بازی‌های گروه سوم انتخابی جام جهانی که ایران هم در آن حضور دارد، شد.

به گزارش «تابناک ورزشی» به نقل از سایت معتبر استاد الدوحه، کنفدراسیون فوتبال آسیا، امروز جمعه، کشور‌های میزبان بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ را اعلام کرد.

طبق اطلاعیه AFC بحرین میزبان بازی‌های باقی مانده از گروه سوم شد که در آن ایران هم حضور دارد.

پیش از این، وزیر ورزش با ارسال نامه‌ای به روسای فیفا و‌ ای اف سی، نسبت به این اقدام کنفدراسیون فوتبال آسیا با ذکر دلایل حق میزبانی ایران در ادامه مسابقات هشدار داده بود.

همچنین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال نیز در دیدار با جواد ظریف، خواستار ورود وزیر خارجه کشورمان به موضوع شد که نامه این مقام ارشد دستگاه دیپلماسی کشور به اینفانتینو را در پی داشت، اما این اقدامات دیرهنگام هیچ فایده‌ای نداشت و اتفاقی که نباید، رخ داد.

به این ترتیب، بحرینی‌ها که در بازی رفت، با جنگ روانی و آزار بسیار ملی پوشان ایران، شاگردان سردرگم ویلموتس را مغلوب کرده بودند، فرصت تکرار شیطنت‌ها و حواشی علیه تیم ملی ایران را پیدا کرده اند و با حمایت سعودی‌ها، نقشه حذف ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ را به مرحله اجرای نهایی خواهند گذاشت؛ طرحی که یقینا با صحنه آرایی رئیس بحرینی فوتبال قاره پیاده می‌شود و روز‌های سختی برای ستاره‌های تیم ملی فوتبال کشورمان در بازی‌های خرداد ماه رقم خواهد زد.

تحریم شبکه بانکی و محدودیت در حق پخش، بهانه تازه‌ای اف سی

به نظر می‌رسد، بتوان پایه تصمیم علیه تیم ملی ایران را در نامه شدیداللحن وزیر ورزش به رئیس فیفا پیدا کرد؛ جایی که سلطانی فر اعلام کرده که تحریم‌های ظالمانه آمریکا هیچ تاثیری در توان ایران برای میزبانی از رقابت‌ها ندارد.

گویا کنفدراسیون فوتبال آسیا ـ که پیش از ایران، امنیت پرواز‌ها یا شیوع ویروس کرونا را بهانه‌ای برای سلب میزبانی از فوتبال ایران کرده بود ـ این بار توجیه تازه‌ای یافته و ممنوعیت‌های بانکی و انتقال پول به خاطر تحریم‌های غرب را دستاویز قرار داده است، چون مجریان برگزاری مسابقات و شرکت‌های طرف قرارداد ‌ای اف سی برای انتقال پول به شبکه بانکی ایران دچار مشکل می‌شوند.

همچنین مسائل مربوط به پخش سیگنال تلویزیونی و قرارداد‌های حق پخش هم بهانه شیخ سلمان قرار گرفته است تا حق مسلم ایرانی برای میزبانی در چهار بازی باقی مانده اش سلب و در کمال ناباوری تقدیم بحرین شود.

ستاره‌های تراز اول ایران، تنها امید تیم ملی برای صعود در جنگ با اعراب

به این ترتیب، ‌ای اف سی طبق جدول مصوب خود، چین، عربستان، قطر، ژاپن، کویت، امارات و کره جنوبی را در کنار ایران به عنوان میزبان در مسابقات آتی معرفی کرد و ایران را از این جمع خط زد.

کار شاگردان اسکوجیج با وجود اختلاف سطح بازیکنان ما با تیم‌های عراق و بحرین بسیار دشوار است، اما باید با تکیه بر گلزنان و بازیکنان حرفه‌ای خود به جنگ نابرابر اعراب برویم و حقانیت فوتبال خود را در خاک بحرین ثابت کنیم.

فوتبال ایران محروم از میزبانی کلیه مسابقات بین المللی

نکته مهم تر اما این که ای اف سی نه تنها مانع میزبانی فوتبال ایران در مقدماتی جام جهانی شده، بلکه با رد درخواست هر چهار نماینده کشورمان برای میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا، حکم نانوشته محرومیت فوتبال ایران از کلیه میزبانی های بین المللی را به اجرا درآورده و قرار نیست به این زودی ها این محرومیت سیاسی را لغو کند.