امسال ۱.۲ میلیون نفر وارد بورس شدند
امسال ۱.۲ میلیون نفر وارد بورس شدند
اقبال سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه و تمایل برای ورود سرمایه‌های خود به این بازار باعث شده تا از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیون و ۲۴۰هزار کد بورسی صادر شود.

به گزارش قائم شهر نیوز،با توجه به این که امسال از یک طرف سهام عدالت مردم آزاد شد و از طرف دیگر دولت تصمیم به واگذاری باقیمانده سهام خود در بانک‌های ملت، ‌تجارت و صادرات و دو شرکت بیمه البرز و اتکایی امین در قالب صندوق قابل معامله بورسی (صندوق واسطه گری مالی یکم یا همان ) را داشت، ‌لذا تعداد زیادی از مردم خواهان دریافت کد معاملاتی بورسی و ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان،‌ سجام شدند.

از طرف دیگر بازدهی مناسب سرمایه‌گذاری در بورس و جذاب شدن بازار سرمایه برای مردم باعث اقبال خانواده‌های ایرانی به سرمایه‌گذاری در بورس شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی سمات، آمار صدور کدهای معاملاتی بورس در سال ۹۸ به ترتیب هر ماه به شرح زیر است:

فرودین ۹۸ – ۵۵ هزار کد، اردیبهشت ۹۸ : ۳۹ هزار کد، خرداد ۹۸ – ۲۳ هزار کد، تیر ۹۸ – ۳۴ هزار کد، مردادماه – ۴۸ هزار کد، شهریور – ۶۱ هزار کد، مهر – ۹۱ هزار کد، آبان – ۲۵ هزار، آذر – ۵۲ هزار، دی – ۶۸ هزار، بهمن – ۱۵۴ هزار، اسفند – ۱۷۲ هزار و تعداد کل کدهای صادر شده در سال ۱۳۹۸، ۸۲۲ هزار کد بوده است.

همچنین یک میلیون و ۲۴۰ هزار کد معاملات بورسی از اول سال ۹۹ تا کنون صادر شده است.

طبق اعلام سخنگوی ستاد راهبری سهام عدالت، برای همه دارندگان سهام عدالت هم کد بورسی صادر می‌شود.

آمار کدهای بورسی با در نظر گرفتن کد معاملاتی دارندگان سهام عدالت، به ۴۸ میلیون و ۲۱۲ هزار کد رسیده است.

ایران از نظر تعداد افراد حاضر در بورس به نسبت جمعیت خود، یکی از بالاترین نرخ‌ها (۵۸.۹ درصد) را در جهان به خود اختصاص داده است.

  • منبع خبر : ایرنا