امارات هم‌پیمان مهم اسرائیل در جنگ با ایران است
امارات هم‌پیمان مهم اسرائیل در جنگ با ایران است
شبکه 13 رژیم صهیونیستی در گزارشی با اشاره به مقاله سفیر امارات در واشنگتن در یک روزنامه اسرائیلی خبر داد که ابوظبی متحد راهبردی مهمی برای اسرائیل در جنگ با ایران به شمار می‌آید.

به گزارش قائمشهر نیوز :شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی به اهمیت مقاله «یوسف العتیبه» سفیر امارات در واشنگتن در روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» اشاره کرد.

این شبکه اسرائیلی در ادامه گزارش خود، مقاله سفیر امارات در واشنگتن را دارای «اهمیت دراماتیک« توصیف کرد.

شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی اضافه کرد که امارات به متحد پنهانی راهبردی مهمی برای اسرائیل در جنگ با ایران تبدیل شده است.

یوسف العتیبه طی یادداشتی در روزنامه عبری‌زبان «یدیعوت آحرونوت» که امروز (جمعه به وقت تهران) چاپ شد، از کابینه تل‌آویو خواست تا طرح خود برای اشغال بخش‌های بزرگی از کرانه باختری را متوقف کند.(جزئیات بیشتر)

این دیپلمات اماراتی با برشمردن خطراتی که اجرای طرح اشغال برای ثبات منطقه و همچنین تلاش‌های تل‌آویو برای برقراری روابط با کشورهای عربی دارد، توضیح داد: «طرح الحاق، قطعنا و فوراً آرزوهای اسرائیل برای بهبود روابط امنیتی، اقتصادی و فرهنگی با جهان عرب و امارات را برهم می‌زند».

رژیم صهیونیستی قصد دارد با حمایت‌های دولت آمریکا، ۳۰ درصد از کرانه باختری فلسطین را به قلمرو خود ملحق و آن را رسماً اشغال کند. مقامات و گروه‌های فلسطینی این اقدام را بخشی از طرح ضد فلسطینی آمریکا موسوم به معامله قرن می‌دانند و به همین دلیل خواستار قطع همکاری با آمریکا و اسرائیل هستند.

  • منبع خبر : جام