آغاز عملیات اجرایی بازگشایی ضلع شرقی رودخانه سیاهرود قائم‌شهر
آغاز عملیات اجرایی بازگشایی ضلع شرقی رودخانه سیاهرود قائم‌شهر
عملیات اجرایی پروژه بازگشایی ضلع شرقی رودخانه سیاهرود قائم‌شهر آغاز شد.

 به گزارش قائمشهر نیوز : عملیات اجرایی پروژه بازگشایی ضلع شرقی رودخانه سیاهرود با حضور عباس صالح‌زاده شهردار، دادستان، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و مدیرمنابع طبیعی قائم‌شهر آغاز شد.

 

حریم و معبر ۱۵ متری ضلع شرقی رودخانه سیاهرود ظرف مدت ۵ ماه به‌طول ۵۰۰ متر و با عمق ۱۵ متر جمعاً به مساحت ۷۵۰۰ متر مربع بازگشایی شد. بازگشایی معبر مطابق طرح تفصیلی و خط پروژه مصوبه کمیسیون ماده ۵ استان و بر اساس مصوبات شورای اسلامی دوره پنجم شهر قائم‌شهر با هزینه‌های ناشی از صدور پروانه، جرائم ماده ۱۰۰ و دیوارکشی تفکیک و تغییر کاربری تهاتر شد.

شهردار قائم‌شهر در حاشیه بازگشایی ضلع شرقی رودخانه سیاهرود از اهالی منطقه سمنادشت که همکاری خوبی در طرح آزادسازی حریم این رودخانه که سال‌ها مسکوت مانده بود داشتند، تشکر و قدردانی کرد و از کسانی که زمین‌های آنها در حریم رودخانه وجود دارد، دعوت کرد که در این طرح و پروژه بزرگ به‌جهت توسعه منطقه‌ای و زیباسازی بستر رودخانه با شهرداری همکاری کنند.

همچنین با کسانی که با ساخت و ساز غیرمجاز و دخل و تصرف نسبت به حریم رودخانه تمایلی به همکاری با شهرداری ندارند، از طریق دستگاه قضا و شورای حفظ بیت‌المال و مجاری قانونی نسبت به بازگرداندن حقوق رودخانه به عموم شهروندان اقدام خواهد شد.

  • منبع خبر : فارس