تشدید نظارت استانداری تهران بر جایگاه‌های اقامه نماز در راههای مواصلاتی استان
تشدید نظارت استانداری تهران بر جایگاه‌های اقامه نماز در راههای مواصلاتی استان
معاون استاندار تهران از تشدید نظارت استانداری تهران بر جایگاههای اقامه نماز در راه‌های مواصلاتی استان تهران به ویژه در حوزه رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و گفت: دستگاههای مسئول در این حوزه ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید پاسخگو باشند.

به گزارش قائم شهر نیوز،غلامرضا عباس پاشا  درباره مصوبات جلسه امروز شورای فرهنگی و اقامه نماز در استان تهران گفت: ۷ دستگاه مسئول در حوزه اقامه نماز در جاده‌های مواصلاتی استان تهران مسئولیت بر عهده دارند. این دستگاه‌ها در حوزه اقامه نماز در راههای مواصلاتی هوایی، زمینی وریلی ایفای نقش می کنند.

وی افزود: فریضه نماز و پذیرایی در جاده‌ها ، راه آهن و فرودگاه توسط ستاد اقامه نماز در استان تهران و همچنین گردشگری و راهداری تولی گری می‌شود و این دستگاهها باید در جهت تسهیل امور فرهنگی و اقامه نماز تمام ظرفیت خود را به کار بگیرند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه شرکت ملی فرآوردهای نفتی استان در ۳۷ جایگاه پخش فرآوردهای نفتی خود دراستان تهران ۳۷ نمازخانه برپا کرده است، افزود: میراث فرهنگی در ۱۶۷ واحد پذیرایی و ۷ مجتمع رفاهی، اوقاف در ۴ امامزاده، راهداری در ۴۳ مجتمع و ۲۵ راهدارخانه، راه آهن در ۱۱ ایستگاه مسافربری و فرودگاه مهر آباد علاوه بر امکانات داخلی فرودگاه ۲۸ نمازخانه در سطح استان تهران بر پا کرده است و این دستگاهها تمام توان خود را در حوزه اقامه نماز به کار گرفته‌اند و در جلسه امروز نیز گزارشی از اقدامات خود ارائه کردند.

وی تاکید کرد: استانداری تهران بر لزوم تشدید نظارت و بازرسی ‌ا در خصوص نمازخانه ها به ویژه در حوزه رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد.

پاشا ادامه داد: در مجموع ۳۰۸ جایگاه ویژه برای اقامه نماز در استان تهران به صورت مجزا و یا در مجتمع های رفاهی و پذیرایی توسط دستگاههای مختلف برپا شده است که همگی موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جهت مقابله با شیوع کرونا ویروس هستند.

  • منبع خبر : ایسنا